Çanakkale Forumu

Çanakkale Tanıtım Forumu

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Cum Eki 19, 2012 12:22 am

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde 1-31 Ekim tarihleri arasında Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı dolayısıyla orta öğretimde eğitim gören kız öğrencilere seminerler veriliyor.

Resim

Sağlık Müdürlüğü Kanser Kontrol Birimleri ve Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi tarafından görevlendirilen Lapseki Sağlık Ocağı personeli, orta öğretim okullarını gezerek öğrencilere bilgi veriyor. Hemşire Ayşe Çatar ve ebe Naciye Güneş, slayt eşliğinde hazırladığı sunumda, erken teşhis ve tedavi yöntemlerine dikkat çekti. Hemşire Ayşe Çatar, meme kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yaparak, doğru yöntemlerle kişinin kendisini kontrol etmesi ve yapılması gereken uygulamalar hakkında bilgiler verdi.

Çağın kadınlarının korkulu rüyası haline gelen meme kanserinin sebep olduğu faktörleri sıralayan Çatar, beslenmenin önemine de değindi. İlgiyle izlenen eğitim semineri kız öğrenciler tarafından da faydalı bulundu.

Hemşire Ayşe Çatar, "Okulları gezerek kız öğrencilerimizi bilgilendireceğiz. Küçük yaşlarda verilecek eğitim, hayat kurtarabilir" dedi.

Eğitim seminerinde meme kanserinin simgesi haline gelen pembe kurdele dağıtıldı. Çatar, öğrencilerden pembe kurdeleleri takmalarını rica etti.

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: