Çanakkale Forumu

Çanakkale Tanıtım Forumu

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Sal Eki 09, 2012 12:23 am

İlçemizi Çanakkale Süper Amatör Lig’de temsil eden Y.Çanspor’un 2012-2013 futbol sezonu görkemli bir törenle açıldı.

Resim

Kaymakam Yakup Tat, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Belediye Meclis üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, Çan halkı ve taraftarlarla Çanspor Başkanı Kemal Yüksel ve Yönetim Kurulu’nun tam kadro katıldığı açılış töreni Ulu Önder Atatürk, şehitlerimiz, bir süre önce Yenice’deki trafik kazasında yaşamını yitiren öğrencilerle ebediyete intikal eden Çanspor futbolcuları ve taraftarları için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

Resim

Açılış töreninin sunuculuğunu yapan Ender Ege, geçtiğimiz sezon kıl payı kaçan şampiyonluğu bu sezon mutlaka kazanacakları belirterek, Çan İbrahim Bodur Stadyumu’ndaki yenileme çalışmalarından ve Y.Çanspor’a maddi ve manevi katkılarından dolayı Belediye Başkanı Kuzu’ya teşekkür etti. Ege ayrıca Y.Çanspor’a sundukları katkı nedeniyle Kale Grubu Şirketleri yöneticilerine, Çanlı esnaflarla cefakâr seyircilere teşekkürlerini iletti. Ege, tekvando, kız ve altyapı takımlarıyla Süper lig’deki Çanspor’da oynayan 250 sporcunun tanıtımlarını da yaptı.
Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, “Şunu açık kalplilikle söylüyorum ki ben Çansporumuz’un Çanımız’ı en iyi şekilde temsil edeceğine; Çanspor taraftarlarının da tezahüratlarıyla takımlarını gönülden destekleyeceklerine ve tavırlarıyla da örnek taraftarlar olacaklarına inanıyorum ve onlara güveniyorum. En iyi oynayan ve kazanan Çanspor olsun. Başarılar hep Çanspor ile olsun” dedi. Başkan Kuzu “Kırmızı-Beyaz-En büyük-Çanspor” sloganını taraftarlarla paylaşarak büyük alkış aldı.

Resim

Çan Kaymakamı Yakup Tat da açılışta yaptığı konuşmaya, yemekli toplantılarda çatal-kaşık sesinden, taraftar önünde de coşku nedeniyle konuşmanın zor olduğu şeklindeki esprisiyle başlayarak “Sosyal hayatımızda spor çok önemli bir yer tutmaktadır. Burada gördüğümüz coşku da Çanspor’un Çan’ın sosyal hayatındaki öneminin bir göstergesidir. Spor tarihi süreçte oyun olarak başlamış ve dostlukları güçlendirmiştir. Sportif müsabakalar yarıştır ve kavga nedeni olmamalıdır. Biz sporu, dostlukların güçlendirmesinin bir aracı olarak değerlendirmeliyiz. İnanıyorum ki Çanspor taraftarları da bunun en güzel örneklerini vereceklerdir. Çansporumuza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Resim

Kaymakam Tat’ın konuşmasının ardından dua edilerek kurban kesildi.
Daha sonra Ünsal Dirlik’in tarafsız bir şekilde yönettiği maçta Y.Çanspor Kaptan Mehmet Tenüs, Chiris,Deniz, Gökhan ve Mahir’in attığı şık gollerle harika bir futbol sergileyerek Karabiga Belediyespor’u 5-0 yendi.

Resim

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: