Çanakkale Forumu

Çanakkale Tanıtım Forumu

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Sal Eki 16, 2012 1:55 am

Çevrimdışı
Kayıt: Çrş Eki 03, 2012 9:12 pm
Mesajlar: 363

a) Ulaşım

İlçe merkezi Çanakkale İl merkezine 100 km mesafede olup ilçeden devamlı seferler yapılmaktadır. Çevre İllerden Balıkesir, Bursa ile Ankara ve İstanbul’a doğrudan sefer düzenlenmekte, ayrıca Çan, Biga, Gönen, Edremit, Balya ilçelerine de otobüs ve minibüs çalışmaktadır. Yenicenin komşu yöreler ile bağlantısı çok eski ve virajlı yollar ile sağlanmaktadır. Yenice Çan yolu çalışmaları bitirilmiş olup, ulaşıma açılmıştır. Ayrıca Çanakkale-Balıkesir yolunun yapımına başlanmıştır. İlçemizin demir yolu ve hava yolu ile bağlantısı yoktur.


b) Haberleşme

Türk Telekom Yenice Bakım-Onarım Hizmetleri Biga Telekom Müdürlüğüne bağlı olarak yürütülmekte olup, arıza, nakil, tesis, ankesör, bakım ve müşteri hizmetleri yanında TT Net hizmeti de verilmektedir. Birimde 2’ü teknik eleman, 3’i işçi olmak üzere 5 personel görev yapmakta olup, 3 adet kiralık araç kullanılmaktadır.

İlçemizde toplam 22 telefon santrali mevcut olup, 12.028 hat kapasitesine sahiptir ve mevcut abone sayısı 8.300 ’dir. İlçe merkezindeki telefon santralinin kapasitesi 2.715 olup, mevcut abone sayısı 2.300’dür. Belde ve köylerde bulunan 21 santralin hat kapasitesi ise 9.313 olup, abone sayısı 6.000’dir. İlçe merkezi, belde ve köylerde toplam 25 adet manyetik kartlı ankesörlü telefon bulunmaktadır.

İlçemizde Posta ve Telgraf Hizmetleri Çanakkale PTT Başmüdürlüğüne bağlı 1 PTT Merkez Müdürlüğü ve 2 şube ile yürütülmektedir. İlçemize bağlı 85 yerleşim biriminin posta dağıtımı haftada tek seferli olarak idareye ait araç ile yapılmaktadır. Çanakkale-Yenice postası haftada 6 gün karşılıklı alınıp verilmekte olup, PTT hizmetleri toplam 10 personel ile yürütülmektedir. Ayrıca Beldelerimizde 2 şube ve 2 acente ile hizmet verilmektedir.Başa Dön Başa Dön
  Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz


Aranacak:
Geçiş yap:  
 cron