Çanakkale Forumu

Çanakkale Tanıtım Forumu

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Sal Eki 23, 2012 5:36 am

Çevrimdışı
Kayıt: Çrş Eki 03, 2012 9:12 pm
Mesajlar: 363

Çanakkale Barosu'nun yeni başkanı Bülent Şarlan oldu.

Resim

Baro seçimleri Truva Otel'de yapıldı. Seçimlere Çanakkale Barosu’na kayıtlı 284 avukat katıldı. Avukat Engin Balıkçı ile Avukat Bülent Şarlan’ın yarıştığı seçimde, Balıkçı 105 oy alırken Şarlan 170 oy alarak baronun yeni başkanı oldu. Seçimlerde 9 oy ise geçersiz sayıldı.

Bülent Şarlan, hedeflerini ve yapacaklarını anlattı. Şarlan, “Misyonumuz, ilkeli yönetim ve etkin hizmet, Hedefimiz, daha saygın ve güçlü bir avukatlık mesleği, daha etkili bir baro. Bu derece özenilecek bir mesleğe sahip olmamıza rağmen birçok mesleki meselemiz var. Bugün avukat, başkasının hakkını ararken hakkı gasp edilendir. Adliyede saatlerce hak aramak için bekleyendir, saldırılanı korurken, saldırıya uğrayanın ta kendisidir. Angarya yasaklarına rağmen CMK uygulamasıyla angaryaya mahkum edilendir. Biz avukatlar, vergisiyle maliyede, kimi zaman idarede, çoğu zaman adliyede problem yaşayanız. Biz avukatlar, hakkı hukuku ararken sağlığını kaybedeniz. Sözüm ona deprem riskli saray adı altındaki adliyelerde dava koşturanız. Geniş yürekleriyle daracık mahkeme salonlarında cübbeli ve cübbesizler tarafından zorluk çıkartılanız. Bunları söylerken de tek gayemiz adalet adına, mesleğin onuru adına baki kalacak olan bu baroda hoş bir seda bırakmaktır. Her merhaba yeni bir vedanın başlangıcıdır. Hayatta hiçbir şey kalıcı değildir. Tek arzumuz görev süremizin sonunda sizlerin takdirini kazanacak hizmetler sunmaktır” diye konuştu.

Şarlan projelerinden de bahsederek, “Çağımız Bilişim çağı. Günümüzde bilgisayar ve teknoloji sistemleri hızla gelişmektedir. Mesleki anlamda çağın gerisinde kalmamak için bizlerin de bilişim sistemlerini kullanarak bu sürece adapte olmamız gerekmektedir. Bu amaçla meslektaşlarımıza uygun koşullarla notebook edinme imkanı sağlayacağız. Kuracağımız baro otomasyon sistemiyle bilgiye ulaşımı kolaylaştıracak, içtihat bilgi bankası oluşturacağız. İstihdam edeceğimiz teknik personelle UYAP ve bilgisayar sorunlarını en hızlı şekilde gidereceğiz. Duruşma takip sistemimizle meslektaşlarımızın saatlerce duruşma bekleme çilesine son vereceğiz. Kuracağımız etik kurulu, uyarıcı bir levha, kimi zaman bir fren, her zaman mesleğimiz için bir sigorta görevi üstlenecektir. Eski baro başkanlarından oluşturacağımız danışma kurulunun ortak aklın baromuza önemli katkılar sağlayacağı inancındayız. Birçok meslekte olan sağlık dayanışması maalesef bizde yok. Sadece sizin değil ailelerinizin de sağlık problemlerinde kolaylaştırıcı olmak, destek olmak arzusundayız. Sizin ya da ailenizin sağlık problemi yaşaması durumunda irtibat kuran, iletişime geçen, takip eden, yönlendiren, tedavi hizmeti veren doktor bulunduracağız” dedi.

Baro başkanlığını 3 dönemdir sürdüren Av. Tülay Ömercioğlu’nun veda konuşması ise herkesi duygulandırdı. Ömercioğlu, “Çanakkale Barosu tarihinde bir ilki yaşatarak, bana 3 dönem başkanlığı sundunuz. 6 yıl benim için çok değerli. Duyduğum haz ve mutluluk son nefesimde dahi dudaklarımdan tatlı tebessüm, gözlerimden mutluluk tablosu ile geçecek. Geçen 6 yılda hiçbir şey değişmedi. Aynı içtenlik ile devam etti. Dün böyle idi, bugün de aynı, yarın baro başkanı değilim, yine aynı olacak. Ailemsiniz, teşbih değil gerçek, mutlu günlerimde, çalışma azmi verdiniz. Zor günlerimde,ki en zorunu Mayısta yaşadım, atatabilmemde en büyük destekçim oldunuz. Kendi adıma hiçbir şey yapmadım. Bir başkan görevi devraldıktan sonra, tüm baronun başkanı olur ki, bunu ilke edindim. Adımlarımda 307 kişinin de düşüncesini karma yaparak adım attım. Sizden gelen fikirlerin en iyi fikirler olduğunu kabul ettik. Yönetim kurulumuzla hedeflerimizi bu fikirlere göre inşa ettik. Başarılı olduk. İlçelerden ne talep geldi ise kanuni sınırlarımız ve bütçemiz dahilinde yerine getirdik” dedi.Başa Dön Başa Dön
  Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz


Aranacak:
Geçiş yap:  
 cron