Çanakkale Forumu

Çanakkale Tanıtım Forumu

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Sal Eki 23, 2012 5:19 am

Çevrimdışı
Kayıt: Çrş Eki 03, 2012 9:12 pm
Mesajlar: 363

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde temel atma ve akademik yıl açılış törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, tayinleri soran bir öğrenciye, “Devletin her üniversite mezununu işe almak gibi bir mecburiyeti yok. İşe girmek için fark ortaya koymalısınız” dedi.

ÇOMÜ’de düzenlenen törenlerin ardından yurt binasını gezen Kılıç, burada ağaç dikti. Daha sonra etrafında toplanan öğrencilerle sohbet eden Kılıç, vedalaştığı sırada bir öğrencinin, “Çok güzel imkanlar sunuyorsunuz, çok teşekkür ederiz ama Sayın Bakanım atanmak istiyoruz. Tarih öğretmenliği okuyorum. 5. sınıftayım” sözleri üzerine, “O konuda net söylüyoruz. Her mezunu devletin alma gibi bir görevi yok” dedi. Bakan, öğrencinin, “O zaman almasınlar üniversiteye” sitemi üzerine ise, “O zaman gelmesinler. Hiç benimle polemiğe girme” dedi.

Öğrencilerin ısrarı üzerine açıklama yapan Bakan Kılıç, “Net söylüyorum. Dünyada, ABD de dahil olmak üzere, üniversite diplomasını cebine koyan herkesi devlete memur olarak atayabilecek bir ülke yoktur. Şu anda krizler yüzünden Avrupa’da insanlar işten çıkarılırken, biz hala öğretmen alıyoruz, hala memur alıyoruz. O kadar da iyi durumdayız ama az önce bir şey söyledim. 'Okul eğitimleriniz dışında çok kaynak okuyup kendinizi geliştirin' dedim, bu bir. İki, en az bir yabancı dili ana diliniz kadar iyi öğrenin. Yani fark ortaya koyarsanız, devlette olmasa bile özel sektörde, devlettekinin belki iki katı maaşla çalışma imkanınız olur. Kendinizi bu yönde geliştirmelisiniz. ‘Aa ne kadar çok zaman var, okuldan artan zamanda şöyle gezelim, böyle dolaşalım’ değil. Bunu iyi değerlendirip fark ortaya koymanız lazım. 18-22 yaş aralığı hayatın dönüm noktası. Burayı iyi değerlendirmemiz lazım. Alabildiğimiz kadarını tabii ki alacağız. Ama şu an Türkiye’de üniversitelerde 3 milyon genç var. Bunların hepsini devletin alması gibi bir imkan sence var mı? Bak bizim siyasetimiz de çok açık sözlü. ‘Bakacağız ablacığım’ deyip oyalamıyorum. Neyse doğrusu, onu söylüyorum ki geleceğinizi ona göre planlayın” ifadelerini kullandı.Başa Dön Başa Dön
  Profil

#

Sal Eki 23, 2012 5:24 am

Çevrimdışı
Kayıt: Çrş Eki 03, 2012 9:12 pm
Mesajlar: 363

Bakandan kız öğrenciye fırça!..

http://www.youtube.com/watch?v=oaVNlUAfAXs

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde temel atma ve akademik yıl açılışı törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile atanmak istiyoruz diyen bir öğrenci arasında kısa bir tartışma yaşandı. Bakan kız öğrenciye 'benimle polemiğe girme' dedi.

ÇOMÜ’de düzenlenen törenlerin ardından yurt binasını gezen Bakan Kılıç, burada ağaç dikti. Daha sonra etrafında toplanan öğrencilerle sohbet eden Bakan Kılıç, vedalaştığı sırada bir öğrencinin, “Çok güzel imkanlar sunuyorsunuz, çok teşekkür ederiz. Ama Sayın Bakanım, atanmak istiyoruz. Tarih öğretmenliği okuyorum. 5’nci sınıftayım” sözleri üzerine, “O konuda net söylüyoruz, her mezunu devletin alma gibi bir görevi yok” dedi. Bakan, öğrencinin, “O zaman almasınlar üniversiteye” sitemi üzerine ise, “O zaman gelmesinler. Hiç benle polemiğe girme” dedi.Başa Dön Başa Dön
  Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz


Aranacak:
Geçiş yap:  
 cron